УМОВИ КОНКУРСУ

Другий тур квест-марафону, що тривав до 17 травня включно, завершено.

Оголошується третій тур квест-марафону

Переможці 2-го туру автоматично стають учасниками 3-го туру квест-марафону. Переможці 2-го туру отримають повідомлення в індивідуальному порядку. Список переможців буде розміщено на даному сайті після повної обробки їх даних.

Умови 3-го туру на сторінці даного сайту: "Третій тур"

Перший тур квест-марафону, що тривав до 17 квітня включно, завершено

Повний список переможців першого туру квест марафону "Чи знаємо ми Тараса Шевченка?" згідно рішення журі, відповідно умов квест-марафону:

  1. Гнатенко Валентина, м. Київ
  2. Кравченко Валентина, м. Запоріжжя
  3. Макушенко Валентина, м. Сміла
  4. Процюк Денис, м.Київ
  5. Герасименко Галина, м. Кагарлик
  6. Мельник Надія, м. Житомир
  7. Терлецька Вікторія, м. Дніпро
  8. Бондарчук Наталія, м. Київ
  9. Гламаздіна Валерія, м. Харків
  10. Бірюк Микола, м. Бровари
  11. Подолян Іван, м. Рівне
  12. Заболотний Микола, м.Сміла
  13. Кланя Анна, м.Жашків
  14. Крамаренко Тарас, м.Жашків
  15. Манжосова Лариса, м.Сміла
  16. Макушенко Віталій, м.Київ
  17. Тельнюк Катерина, м.Київ
  18. Музика Наталія, м.Рівне
  19. Титомир Ольга, м.Київ
  20. Ніколаєнко Софія, м.Сміла
  21. Кондратюк Вероніка, м.Сміла
  22. Шульга Діана, м.Сміла
  23. Призенко Анна, м.Сміла
  24. Темнохід Анна, м.Сміла
  25. Шейко Марія, м.Сміла

Журі квест-марафону поздоровляє всіх переможців 1-го туру та запрошує їх продовжити участь у квест-марафоні "Чи знаємо ми Тараса Шевченка?"

          Додатковий список переможців 1-го туру квест-марафону, який визначено по результатам відповідей отриманих поштою з датою відправлення на поштовому штемпелі до 17 квітня 2017 року:

  1. Заболотний Микола, м.Сміла
  2. Кланя Анна, м.Жашків
  3. Крамаренко Тарас, м.Жашків
  4. Манжосова Лариса, м.Сміла
  5. Макушенко Віталій, м.Київ
  6. Тельнюк Катерина, м.Київ
  7. Музика Наталія, м.Рівне
  8. Титомир Ольга, м.Київ
  9. Ніколаєнко Софія, м.Сміла
  10. Кондратюк Вероніка, м.Сміла
  11. Шульга Діана, м.Сміла
  12. Призенко Анна, м.Сміла
  13. Темнохід Анна, м.Сміла
  14. Шейко Марія, м.Сміла

ВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ ПЕРШОГО ТУРУ

(згідно нумерації питань, скорочено)

  1. Повість «Княгиня», написана на засланні в Новопетровському укріпленні, автограф по-вісті датований 1858 роком і підписаний псевдонімом Дармограй. Надрукована 1888 р..
  2. Вересень-грудень 1848 р. під час зимівлі Аральської описової експедиції 12848-49 рр. на о. Косарал. Першодрук в альм. «Хата» під назвою «На Вкраїну», адресат Ганна Закревська.
  3. Скульптор Михайло Гаврилко, у 1911 - 14 рр. брав участь в 2-3-4 турах міжнародного конкурсу на проект пам'ятника Шевченкові в Києві.
  4. Поезія «Лічу в неволі дні і ночі...», перша редакція датується 1850 р., друга 1850-58 рр., суттєво відрізняються за змістом. Також, поема «Москалева криниця», перша редакція - 1847 р., друга 1857 р. Відрізняються трактовкою. Також, «Думи мої, думи мої...» - елегія 1840 р. та вірш-монолог 1848 р..
  5. Василь Доманицький (1877р.,Черкащина - 1910 р., Франція).
  6. Вулиця на Подолі Фотія Красицького- видатного українського художника, онука сестри поета Катерини (в заміжжі Красицької), неподалік у провулку мешкав Фотій Степанович. Тепер меморіальна садиба.
  7. Рядок з поеми «Неофіти». Алкід , інакше - Геракл, син Зевса.
  8. До княгині Тетяни Волховської з приводу іменин її покійного чоловіка на запрошення Євгена Гребінки.
  9. Варфоломій Шевченко (небіж Т.Шевченка в третіх) займався організаційними питаннями встановленням хреста, згодом, питаннями викупу землі та регулярним доглядом за могилою, також, знайшов і найняв сторожа Івана Ядловського. Окрім тих коштів, які збиралися громадою, для всіх справ, пов'язаних з могилою, він використовував гроші Тараса Шевченка, які той полишив йому для придбання хати.
  10. Поема «Єретик».
  11. Відомо 10 світлин, дев'ять з яких знаходиться в НМТШ, одна в кількох відбитках - БТШ, у Прилуцькому краєзнавчому музеї, в Москві та Санкт-Петербурзі.
  12. 25 липня 1848 року в складі 27 осіб з метою вивчення Аральського моря та топографічних замальовок в якості художника.
  13. В поемі «Іржавець», містерії «Великий льох», повісті «Княгиня».
  14. 1844 року, містив офорти: «У Києві», «Судня рада», «Дари в Чигирині1649 року», «Старости», «Казка», «Видубецький монастир у Києві».
  15. Провокатор поміж членів Кирило-Мефодіївського братства, за доносом якого всі його члени були заарештовані.
  16. «В 8 часов вечера громоносный локомотив свиснул и остановился в Петербурге» - записав у «Щоденнику» Т.Шевченко 27 березня 1858 р..
  17. 25 квітня за ст.ст. 1838 р. в майстерні К.Брюллова, де за його присутності, а також в присутності В.Вієльгорського та А.Мокрицького отримав відпускну від В.Жуковського.
  18. Три срібні медалі: 1839 р. - за рисунок з двох натурників, 1840 р. - за картину «Хлопчик-жебрак, що дає хліб собаці», 1841 р. - за картину «Циганка-ворожка».
  19. Григорій Честахівський та Олександр Лазоревський.
  20. Віктор Білозерський 1861 р., в журналі «Основа».


Поздоровляємо переможців першого туру:

1. Гнатенко Валентину, м. Київ

2. Кравченко Валентину, м. Запоріжжя

3. Макушенко Валентину, м. Сміла

4. Процюка Дениса, м.Київ

5. Герасименко Галину, м. Кагарлик

6. Мельник Надію, м. Житомир

7. Терлецьку Вікторію, м. Дніпро

8. Бондарчук Наталію, м. Київ

9. Гламаздіну Валерію, м. Харків

10. Бірюка Миколу, м. Бровари

11. Подоляна Івана, м. Рівне

Оголошується другий тур квест-марафону

Переможці 1-го туру автоматично стають учасниками 2-го туру квест-марафону   Питання 2-го туру на сторінці даного сайту: "Другий тур"

Відповіді можна надсилати як на електронну адресу: quest_competition@ukr.net, так і в письмовому вигляді за адресою: 02217 м.Київ, вул. Драйзера, 9/193, з поміткою квест-марафон.Останній термін подання - 15 травня 2017 року. В разі письмового відправлення дата визначатиметься за датою відправлення на поштовому штемпелі.

          Всеукраїнський благодійний культурно-науковий фонд Т.Г.Шевченка спільно з Інститутом літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України з нагоди дня народження Тараса Шевченка запроваджують квест - марафон (березень - травень) за темою «Чи знаємо ми Тараса Шевченка?» (творчість, життя, світова шевченкіана).

      Метою заходу є долучення широких верств суспільства до поглибленого ознайомлення з творчістю та життям українського Генія, адже Слово Кобзаря - це не тільки духовна зброя, оберіг нашого народу, але й будівничий нашої держави, і від того, як ми дослухаємося до нього, залежить майбутнє не лише України, але й, можливо, цілого континенту.

          Квест-марафон відбуватиметься в три тури:

      1-й - дистанційний, заявочний - оголошення завдань та терміни подання відповідей на даному сайті https://shevchenko-foundation.webnode.com.ua.

      2-й - дистанційний, відбірковий - для переможців першого туру, завдання та терміни подання відповідей після оголошення підсумків та публікації для загального ознайомлення правильних відповідей на даному сайті https://shevchenko-foundation.webnode.com.ua.

       3-й - заключний - на майданчику одного з музеїв Тараса Шевченка, дата і формат заключного туру квесту після оголошення підсумків другого туру і публікації правильних відповідей на даному сайті https://shevchenko-foundation.webnode.com.ua.       Переможців 3-го туру квесту (перше, друге та третє місця) буде нагороджено дипломами, грошовою премією, книжками з автографом кровних родичів Т.Шевченка. В музеї буде розміщено фотопортрети переможців. Всі учасники 3-го туру отримають дипломи учасників 3-го туру квесту.

   До складу журі квесту входять провідні шевченкознавці України: завідувач відділу шевченкознавства Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка Олександр Боронь, зберігач фондів Музею історичного центру Києва Надія Наумова, завідувач кафедри української філології та суспільних наук Академії адвокатури України Тетяна Конончук.

                       Голова журі - заступник директора Інституту літератури Сергій Гальченко; 

                     Заступник  голови журі  - президент Всеукраїнського культурно-наукового фонду Т.Г.Шевченка Людмила Красицька

                 Оргкомітет: Людмила Красицька (голова), Олексій Бабаркін - директор Фонду Т.Шевченка, голова ГО «Академія  Сім'ї, Королівство Дітей" (заступник), члени Правління Фонду - професор Тетяна Конончук, професор Валентин Бугрим, заслужений діяч мистецтв України Василь Довжик.

      Запрошуємо до участі у квесті-марафоні всіх шанувалькиків нашого великого поета, мислителя, національного Пророка без будь-яких вікових та географічних обмежень.

ПИТАННЯ ДО ПЕРШОГО ТУРУ КВЕСТУ «ЧИ ЗНАЄМО МИ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА?»

       1. Твір Т. Шевченка, який розпочинається зі спогадів про власне дитинство? Коли і де написаний, коли надрукований в повному обсязі?

       2. Коли було написано вірш «Г.З.», де надрукований вперше і під якою назвою, хто адресат вірша?

    3. Прізвище українського скульптора, який брав участь у конкурсі на проект пам'ятника Т.Шевченку в Києві й відтворив постать Кобзаря в гетьманському жупані? В якому році?

       4. Який поетичний твір Тараса Шевченка публікується традиційно двічі під однією назвою? Чому? І чи є різниця між ними?

             5. Перший ґрунтовний бібліограф та текстолог творчості Т.Шевченка?

             6. Ім'я кого з кровних родичів носить одна з вулиць Києва і чому?

              7. З якого твору рядок «В Алкіда син її росте»; хто такий Алкід?

           8. До кого потрапив на велелюдний бал Т.Шевченко влітку 1843 року, завдяки кому і з якого приводу?

          9. Хто поставив перший дубовий хрест на могилі Шевченка, відкупив землю під неї та опікувався могилою, за які кошти?

         10. В якому творі Шевченко так висловив українську ідею міжслов'янських взаємин: «Щоб усі слав'яне стали добрими братами...»

       11. Скільки відомо прижиттєвих світлин Т.Шевченка, скільки збереглося і де перебувають?

       12. Коли під час свого заслання Шевченко відправився в експедицію на шхуні «Константин», скільки було на борту осіб, яка мета експедиції та обов'язки самого Шевченка?

           13. В якому творі Шевченко згадує короля Швеції Карла ХII?

           14. Коли вийшла «Мальовнича Україна», скільки в ній вміщено офортів і які? Мета цього видання?

             15. Хто такий Олексій Михайлович Петров і яка його роль в житті Шевченка?

             16. Яка подія сталася у Шевченка 1858 року 27 березня о 8-й годині вечора?

        17. Коли, де дізнався і від кого отримав молодий Тарас документ про свою волю?

     18. Скільки срібних медалей отримав Тарас Шевченко під час навчання в Академії мистецтв? Коли і за які роботи?

         19. Хто супроводжував прах Кобзаря з Петербурга до України? 

         20. Хто здійснив першу публікацію «Щоденника» Т.Шевченка, коли, де?

       Відповіді можна надсилати як на електронну адресу: quest_competition@ukr.net , так і в письмовому вигляді за адресою: 02217 м.Київ, вул. Драйзера, 9/193, з поміткою квест-марафон. Останній термін подання - 9 квітня 2017 року. В разі письмового відправлення дата визначатиметься за  датою відправлення на поштовому штемпелі. 

                       У зв'язку з численними проханнями бажаючих прийняти участь в квест-марафоні, за рішенням оргкомітету №5 від 05 квітня 2017 року, термін подання відповідей на питання першого туру конкурсу продовжено до 17 квітня 2017 року включно.

             До другого туру квесту буде допущено тих учасників, які за результатами першого туру дадуть правильні відповіді на більшу частину питань (11 і більше правильних відповідей).


Оргкомітет квест - марафону:    тел. +38-050-387-01-26,  тел. +38-067-472-34-20,    тел. +38-073-473-72-27,              e-mail: quest_competition@ukr.net 
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати